7 KASIM VAN-KARS-ERZURUM 2 GECE 3 GÜN

825 .00 TL
Kişi Başı

Açıklamalar

                                                 VAN-KARS-ERZURUM  
1.GÜN:Sabah varışımızla birlikte  Doğu’nun Paris’i diye bilinen şehirlerimizden Van’ı gezmeye başlıyoruz. Van denince ilk akla gelen yapı olan Akdamar Adası ve kilisesi ile turumuz başlıyor. Ülkemizin en büyük gölüne bölge insanı ‘deniz’ der. Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini dinledikten ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra Van denildiğinde akla ilk gelen şey olan eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evine gidiyoruz. Sonrasında  Van Kalesi’nin (Tuşpa Kalesi)  eteklerine kadar giderek rehberimizden kale hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında yeni açılan  Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde giderek kale gezimizi taçlandırıyoruz akşam yemeği ve .konaklama otelimizde.
2 GÜN: MURADİYE ŞELALESİ - DOĞUBAYAZIT – İSHAK PAŞA SARAYI -
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası; Muradiye ilçesine giderek, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni görüyoruz.  Köprü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ardından, 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. Volkanik etkilerin görülebildiği Tendürek Dağları içerisinde yapacağımız yolculuk size dünyanın zirvesinde hissi yaşatacak. Tendürek dağlarını aştıktan sonra Türkiye’nin en yüksek Dağı olan Ağrı Dağı eteğine kurulmuş Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ta Türkiye’ nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. İshak Paşa gezimizden  sonra Kars'a geçiyoruz.otelimize yerleşiyoruz ve Kafkas Gecesi eğlencesine geçiyoruz akşam yemeği eşliğinde.(EKSTRA)
3 GÜN: ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından İlk olarak KARS KALESİ gezimizi gerçekleştiridikten sonra ANİ HARABELERİ'ne gidiyoruz. Doğunun Efes’i olarak anılan Ani Harabelerinde son fotoğraflarımızı aldıktan sonra  Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nın gezilmesi  ve Katerina Köşkü’nün dışarıdan görülmesi ve fotoğraf molası sonrası ERZURUM’a hareket etmek üzere yola çıkıyoruz.Erzurumda YAKUTİYE MEDRESESİ,,ÜÇKÜMBETLER gezimiz sonrası Adanaya hareket etmek üzere yola çıkıyoruz.

                                                                     TUR ÜCRETİ:825 TL 

SİNGLE FARKI:180 TL

6-11 YAŞ::650 TL 

ACENTA OLAGANDIŞI DURUMLAR VE HAVA KOŞULLARI  NEDENİYLE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.KAPORASI ALINMAMIŞ HİÇBİR REZERVASYON GEÇERLİ DEĞİLDİR.

TUR ÖNCESİNDE 450  TL KAPORA ALINMAKTADIR.

Fiyata Dahil Olanlar

*LÜX ARAÇLA ULAŞIM
*PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
*2 GECE OTEL KONAKLAMASI(1  GECE KARS,1 GECE VAN,)
*2 SABAH KAHVALTISI OTELDE

*VANDAKİ AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE 
*YURTİÇİ SEYAHAT SİGORTASI
*TATİLPEREST TURİZM REFAKATİ
*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

Fiyata Dahil Olmayanlar

*ÖĞLE YEMEKLERİ,İLK GÜN KAHVALTI 
*TÜM EKSTRA HARCAMALAR,AKDAMAR ADASI TEKNE TURU

*KAFKAS GÖSTERİSİ AKŞAM YEMEĞİ EŞLİĞİNDE

*MÜZE VE ÖREN YER GİRİŞLERİ

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL