DOĞU KARADENİZ YAYLALAR TURU 4 GECE 5 GÜN İLK TUR 4 TEMMUZ ÇIKIŞLI

1499 .00 TL
Kişi Başı

Açıklamalar

 

.GÜN:Akşam saat 21:00 Acenta önünden hareket...

2.GÜN:Sabah erken saatlerde varışımızla birlikte  alacağımız kahvaltının ardından  Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya ulaşıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde, ilk olarak mumya müzesi olarak da bilinen Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini gezdikten sonra Amasya’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş Sultanlarımızdan, İkinci Beyazıt adına imar edilmiş olan külliyeyi ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden, ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul silüetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz. Yeşilırmak, Sivas’tan doğarak Samsun’un Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Yeşilırmak kıyısı boyunca yerleştirilmiş olan Padişah büstleri ile de şehrin dokusu zenginleştirilmiştir. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında KRAL KAYA MEZARLARI’nı ziyaret ettikten sonra  milli mücadelemizin sembol şehirlerinden Samsun’a ulaşıyoruz. Samsun’daki ilk durağımız milli mücadelemizin en önemli seyahati olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşını 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuru oluyor. Bandırma vapuru ve ilk adım anıtını gördükten sonra Doğupark içerisinden hareketle Samsun merkezde bulunan ve Eski Tütün İskelesinin bulunduğu yerde Atatürk henüz hayattayken yapılmış ve yapıldığı dönemde kendi sınıfında denge bakımından ikinci sırada olan, Samsun’un sembolü Onur Anıtını görüyor ve grup fotoğrafı çektiriyoruz. Fotoğraflarımızın ardından Çarşamba-Terme-Ünye ilçelerinden geçerek Ordu’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(ORDU ANEMON OTEL  )

 

 3.GÜN:Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından hareketle Ordu’da ilk durağımız adına şarkılar yazılmış olan Ordu Boztepe oluyor. Deniz seviyesinden 530 mt yükseklikteki Boztepe’nin büyüleyici manzarası eşiğinde fotoğraf çekebilmek için vereceğimiz serbest zamanın ardından fındık alışverişi yapabileceğimiz ve üst kalite fındık alabileceğimiz bir kısa mola veriyoruz, Ordu-Giresun güzergâhından Kuzalan Tabiat parkına ulaşıyoruz. Dağ yamaçlarından saçaklar halinde dökülen Kuzalan Şelalesini gördükten sonra Türkiye’nin en özel doğal oluşumlarından bir tanesi olan Mavi Göl’e ulaşıyoruz. ( Mevsim durumuna göre su renginde değişim olabilir). Mavi Göl’ün büyüleyici manzarasını fotoğrafladıktan sonra Milli mücadelenin balkanların en büyük kahramanlarından ve Atatürkün Meclis özel subayı Topal Osmanın mezarınında olduğu Karadenizin en güzel en görkemli GİRESUN kalesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(TRABZON KONAKLAMA SÖĞÜTPARK OTEL )     

 

                                     

 

 4.GÜN:Sabah kahvaltımızın ardından Trabzon’un Maçka ilçesinden geçerek  Coşandere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini seyrederek yapacağımız bu yolculuk Sümela Manastırı’nın görünmesiyle taçlanacak.

Sonra Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Atatürk Köşkü gezimiz sonrasında Sürmene’ye ulaşıyoruz.. Karadeniz yaylaları ve ormanlarında üretilen kestane/çiçek balı, yöresel mıhlamalık peynir, tereyağı, mısır unu gibi ürünleri de alabileceğimiz serbest zamanımızın ardından binlerce yıllık el sanatı kültürünün evrensel boyuta ulaştığı Sürmene bıçaklarının hangi aşamalardan geçtiğini öğreneceğiz ve Sürmene bıçağı alma imkânı bulacağız. Alışveriş molamızın ardından çay toplama makasını alıp çay bahçesinin içine girerek hem çay topluyoruz hem de hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz Karadeniz denildiğinde akla ilk gelen ürün olan ve istatistiksel olarak ülkemizde en çok tüketilen ürünlerin başında gelen çay bitkisinin sofralarımıza ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiğini öğrenebileceğimiz çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. İkram edilen çaylar eşliğinde yapılacak sunumda çay hakkında bilmediğimiz birçok şeyi yerinde öğrenme fırsatı bularak ulusal marketlerde bulunması çok zor olan Mayıs Çayını alabilme imkânımız oluyor.  Çay fabrikası gezimiz sonrasında Uzungöl’ e çıkıyoruz. Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz programımızı sonlandırıyoruz ve FIRTINA Deresinde rafting,zipline eglencesi bizi bekliyor ve  Ayderdeki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(AYDER RESORT OTEL  YAYLA OTELİ)

 

 

 5.GÜN:Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslere binerek Çat vadisine giriş yapıyoruz. Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarasında fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 mt yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijeni içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesine geçeceğiz. Bu unutulmaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize geri dönüyoruz. Sırasıyla GİTO yaylası,Badara yaylası,Elevit ve bulutların üzerinde mükemmel bir görüntüsü olan Huser yaylasını gördükten sonra otelimize geçiyoruz.(AYDER RESORT OTEL  YAYLA OTELİ)

 6.GÜN:Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Batum Gezisine gidiyoruz. Sınır kapısında geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum Şehir Merkezine hareket ediyoruz. Gece ışıkları ile ünlü Batum Şehir merkezinde Sehir Aksam aydınlatmalarının görsel şölenini görebilecegimiz yürüyüşümüze başlıyoruz. Orta Cami-Piassa Meydanı- Avrupa Meydanı- Medea Heykeli- Tiyatro binası- Poseidon çeşmesi gibi yapıları gördükten sonra sahil kesiminde yer alan ve Gürcü kültüründe iki önemli aşığın hikayesinin heykelleştirildiği Ali ile Nino heykelini de görerek serbest zaman veriyoruz.  . Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra. otobüsümüze geçip Adanaya hareket etmek üzere yola çıkıyoruz.

                                                                 TUR ÜCRETİ:1500 TL

0-6 YAŞ 2 YETİŞKİN YANINDA KONAKLARSA ÜCRETSİZ.

6-11 YAŞ 1100 TL

NOT:ACENTA OLAĞAN DIŞI DURUMLAR VE HAVA ŞARTLARI NEDENİYLE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.

 

Not: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan Yeni Kimlik ve Pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. 

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.RESMİ OLARAK 01.09.2019 TARİHİ İTİBARİ İLE ESKİ NÜFUS CÜZDANLARI İLE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ SAĞLANAMAYACATIR. 

Batum'a Alternatif Proğram: Batum’a geçemeyen ya da geçmek istemeyen misafirlerimiz, arzu ederlerse Ekstra Mençuna Şelalesi turumuza katılabilirler (Katılımcı sayısının minumum 10 kişi olması gerekir). Arhavi’den bineceğimiz minibüsümüz Çiftekemer Köprüsü’nden geçerek Küçükköy’e ulaşacaktır. Küçükköy’de minibüslerimizden inerek asma köprüden karşıya geçip çok keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğumuzda Botanik Parkı andıran ağaçların arasından geçeceğiz. Yine aynı rota üzerinde çay bahçelerinin arasından geçecek ve isterseniz çay kesimi etkinliğimize katılabilirsiniz. Lazca anlamı “Ulaşılamaz” olan Mençuna’ya vardığımızda göreceğimiz manzara ise tek kelimeyle harika olacak.Buradanda Borçka Karagölün muhteşem güzelliğinde fotoğraf çekildikten sonra program sonlandırılır.

BATUMUN KAPALI OLMASI DURUMUNDA  ŞUANKİ KARANTİNA KURALLARI DEĞİŞMEDİĞİ SÜRECE BORÇKA KARAGÖL VE MENÇUNA ŞELALESİ PROGRAMI YAPILACAKTIR.YİNE HAVA ŞARTLARI VEYA OLAGANDIŞI DURUMLAR SEBEBİYLE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR.KAPORASI ALINMAMIŞ HİÇBİR REZERVASYON GEÇERLİ DEĞİLDİR.

Fiyata Dahil Olanlar

*LÜX ARAÇLARLA ULAŞIM
*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
*PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
*4 GECE OTEL KONAKLAMA
*4 SABAH KAHVALTISI
*4 AKŞAM YEMEĞİ
*YURTİÇİ SEYAHAT SİGORTASI
*TATİLPEREST TURİZM REFAKATİ

*MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
*İLK GÜN AMASYADA KAHVALTI

Fiyata Dahil Olmayanlar

*MÜZE VE ÖREN GİRİŞLERİ
*ÖĞLE YEMEKLERİ
*ORDU BOZTEPE TELEFERİK 
*RAFTİNG,ZİPLİNE 
*YAYLALAR TRANSFER ÜCRETİ(PALOVİT ŞELALESİ,ZİLKALE,GİTO,BADARA,ELEVİT,HUSER YAYLASI)

*ALTERNATİF PROGRAMDAKİ TRANSFER (BATUM KAPALI OLDUGU DURUMDA)
*TÜM EKSTRA HARCAMALAR
*BATUM YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI VE TRANSFERİ(BATUM SINIRININ AÇIK OLMAMASI DURUMUNDA PROGRAMA ALTERNATİF YERLER EKLENECEKTİR)

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL