21 TEMMUZ ÇIKIŞLI 2 GECE 3 GÜN DOĞU KARADENİZ TURU

800 .00 TL
Kişi Başı

Açıklamalar

 

 

AMASYA-SAMSUN-ORDU-TRABZON-RİZE-YAYLALAR   2 GECE 3 GÜN


1.GÜN:Akşam saat 21:00 Acenta önünden hareket...
2.GÜN:Sabah erken saatlerde varışımızla birlikte  alacağımız kahvaltının ardından  Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya ulaşıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde, ilk olarak mumya müzesi olarak da bilinen Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini gezdikten sonra Amasya’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş Sultanlarımızdan, İkinci Beyazıt adına imar edilmiş olan külliyeyi ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, gördükten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz.. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Kral Kaya Mezarına geçtikten sonra  milli mücadelemizin sembol şehirlerinden Samsun’a ulaşıyoruz. Samsun’daki ilk durağımız milli mücadelemizin en önemli seyahati olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşını 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuru oluyor. Bandırma vapuru ve ilk adım anıtını gördükten sonra Doğupark içerisinden hareketle Samsun merkezde bulunan ve Eski Tütün İskelesinin bulunduğu yerde Atatürk henüz hayattayken yapılmış ve yapıldığı dönemde kendi sınıfında denge bakımından ikinci sırada olan, Samsun’un sembolü Onur Anıtını görüyor ve grup fotoğrafı çektiriyoruz. Fotoğraflarımızın ardından Çarşamba-Terme-Ünye ilçelerinden geçerek Ordu’ya ulaşıyoruz ve otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(ORDU ANEMON OTEL KONAKLAMA)

 3.GÜN:Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ordu’da ilk durağımız adına şarkılar yazılmış olan Ordu Boztepe oluyor. Deniz seviyesinden 530 mt yükseklikteki Boztepe’nin büyüleyici manzarası eşiğinde fotoğraf çekebilmek için vereceğimiz serbest zamanın ardından fındık alışverişi yapabileceğimiz ve üst kalite fındık alabileceğimiz bir kısa mola veriyoruz  sonrasında  Coşandere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini seyrederek yapacağımız bu yolculuk Sümela Manastırı’nın görünmesiyle taçlanacak.Sonra Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Atatürk Köşkü gezimiz sonrasında Sürmene’ye ulaşıyoruz.. Karadeniz yaylaları ve ormanlarında üretilen kestane/çiçek balı, yöresel mıhlamalık peynir, tereyağı, mısır unu gibi ürünleri de alabileceğimiz serbest zamanımızın ardından binlerce yıllık el sanatı kültürünün evrensel boyuta ulaştığı Sürmene bıçaklarının hangi aşamalardan geçtiğini öğreneceğiz ve Sürmene bıçağı alma imkânı bulacağız. Alışveriş molamızın ardından çay toplama makasını alıp çay bahçesinin içine girerek hem çay topluyoruz hem de hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz Karadeniz denildiğinde akla ilk gelen ürün olan ve istatistiksel olarak ülkemizde en çok tüketilen ürünlerin başında gelen çay bitkisinin sofralarımıza ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiğini öğrenebileceğimiz çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. İkram edilen çaylar eşliğinde yapılacak sunumda çay hakkında bilmediğimiz birçok şeyi yerinde öğrenme fırsatı bularak ulusal marketlerde bulunması çok zor olan Mayıs Çayını alabilme imkânımız oluyor.  Çay fabrikası gezimiz sonrasında Uzungöl’ e çıkıyoruz. Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz programımızı sonlandırıyoruz ve   Ayderdeki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(AYDER YAYLA OTELİ )


 4.GÜN:Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslere binerek Çat vadisine giriş yapıyoruz. Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarasında fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 mt yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijeni içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesine geçeceğiz. Bu unutulmaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize geri dönüyoruz. Sırasıyla GİTO yaylası,Badara yaylası,Elevit ve bulutların üzerinde mükemmel bir görüntüsü olan Huser yaylasını gördükten sonra ve FIRTINA Deresinde rafting,zipline eglencesi bizi bekliyor ve programımıxı sonlandırıp dönüş yoluna geçiyoruz.

                                                        TUR ÜCRETİ:800  TL

0-6 YAŞ 2 YETİŞKİN YANINDA KONAKLARSA ÜCRETSİZ.
6-11 YAŞ  650 TL
NOT:ACENTA OLAĞAN DIŞI DURUMLAR VE HAVA ŞARTLARI NEDENİYLE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.KESİN KAYIT İÇİN 500 TL KAPORA ALINMAKATDIR.
KAPORASI ALINMAMIŞ HİÇBİR REZERVASYON GEÇERLİ DEĞİLDİR.

Fiyata Dahil Olanlar

*LÜX ARAÇLARLA ULAŞIM
*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
*PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
*2 GECE OTEL KONAKLAMA
*2 SABAH KAHVALTISI
*2 AKŞAM YEMEĞİ
*YURTİÇİ SEYAHAT SİGORTASI
*TATİLPEREST TURİZM REFAKATİ

Fiyata Dahil Olmayanlar

*MÜZE VE ÖREN GİRİŞLERİ,İLK GÜN KAHVALTI
*ÖĞLE YEMEKLERİ
*ORDU BOZTEPE TELEFERİK 
*RAFTİNG,ZİPLİNE 
*YAYLALAR TRANSFER ÜCRETİ(PALOVİT ŞELALESİ,ZİLKALE,GİTO,BADARA,ELEVİT,HUSER YAYLASI)
*TÜM EKSTRA HARCAMALAR

 

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL