DOĞU KARADENİZ

1490 .00 TL
Kişi Başı

Açıklamalar

Pazar
18.00 ACENTA ÖNÜNDE.18:15’de İSTASYON MEYDANIN’da,18:30 İLLER BANKASI GROSERİ ÖNÜ,18:50 TURGUT ÖZAL VE HUZUREVLERİ OTOBAN çıkışında  buluşup bizi bekleyen tur aracımıza yerleşiyoruz.  Kayseri – Sivas güzergahından vereceğimiz uygun molalarla yaklaşık 12 saat sürecek yolculuğumuzla  hareket ediyoruz. 
Pazartesi
Sabah erken saatlerde Gümüşhane Kral Pestil-KömePark tesislerinde kahvaltı için mola veriyoruz.Kısa bir dinlenme sonrasında Karaca Mağarasını gezmek üzere Cebeli köyüne doğru hareket ediyoruz. 1996 yılında turizme kazandırılan mağaraya ana yoldan 4 km lik bir tırmanışla çıkılırken yolun tamamen asfalt olması tur otobüsleri için kolaylık sağlamakta. Deniz seviyesinden 1550 m yükseklikte olan mağarada; damlataş, dikit ve sarkıtların en güzel örneklerini görebileceğiz.
Yolumuza  Zigana dağını tırmanarak devam edeceğiz. Yol güzergahında Hamsiköy sütlacını dileyen misafirlerimiz tadabilecek.Karadeniz sahiline indikten sonra gezimiz için Rize’ye doğru hareket edeceğiz. Panoramik şehir turumuzun ardından öğle yemeği için Çayeli’nde dileyen misafirlerimiz meşhur kuru fasulye veya Karadeniz pidesini tadabilecek. Seçeneğimiz oldukça fazla. Yemek sonrası Fırtına vadisine hareket edeceğiz. Karadenizin birçok kültürel özelliğini barındıran vadide, çay tarlaları, kivi bahçeleri, taş kemer köprüler, konaklar, değirmenler göreceğimiz güzellikler arasında. Fırtına deresinde Zip-line yaparak adrenalini de ayrıca yaşayabileceğiz.
Çamlıhemşin’de mini tur araçlarımıza binerek Şenyuva, Zilkale ve Palovit şelalesi gezilerimizi yapıyoruz. Yeşile, suya doyacağımız gezimiz sonrası Ayder’e çıkarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde…
 
Akşam Yemeği: Otelimizde AYDER RESORT OTEL

Salı
Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından rehberimizle beraber Gelin Tülü  şelalesine çıkıyor ve yürüyüş rotamızı oluşturuyoruz. Ayder’de sabahın ilk saatlerinde güneşin tadını çıkardıktan sonra yolumuz Sarp sınır kapısına gidecek. Gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan’a bağlı özerk yerleşim yeri olan Acara topraklarına giriyoruz. 1924 Kars anlaşmasıyla sınırın belirlenmesi sonucu sarp köyünün ikiye bölünmesi ve sonradan oluşan kültür farklılıklarını yakından görme şansımız olacak. İlk gezi noktamız Gürcistan’ın aydınlık yolu olarak bilenen ve bereketin geldiğine inanılan st Andrew heykeli olacak. Kvariati, Gönye(Apsaros) kalesi, Çoruh nehri sırasıyla göreceğimiz yerler arasında olacak. Yaklaşık 15 dklık yolculuğumuz sonrası Batum şehir merkezine ulaşıyoruz. Öğle yemeğini Gürcü-Türk mutfağı olarak Gemi restoranda aldıktan sonra Botanik parkını gezeceğiz. Dünyanın 5 kıtasından ağaç, bitki ve çiçeklerle doğal dokuya uygun bir şekilde hazırlanan parkta 3 bine yakın bitki çeşidi bulunmakta. 45 dklık bir yürüyüşle ancak bir kısmını görme imkanımız olacak.
Şehir planı eski Sovyet döneminden kalma, mimari tarihi dokuyu hala korumakta. Eski ve yeni modern binaların ayrı bir hava kattığı şehirde rehberimiz bizi sırasıyla Türk Sokağı, Liman, PiazzaMeydanı, Avrupa Meydanı, Tiyatro Meydanı, Bulvar gibi yerleri gezdirecek. Gezilerimiz sonrasında dönüş için gümrükte çıkış işlemlerini yapıyor, tekrar aracımıza biniyoruz ve kalacagımız otelimize yerleşme ve akşam yemeği…
Akşam Yemeği: Otelimizde DERGİZ TATİL KÖYÜ/GRAND ARTVİN

Çarşamba
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından yeşilin farklı tonuyla buluşmak üzere Borçka – Karagöl’e çıkacağız. Hopa sapağından içeriye kıvrılıp ve yeni açılarak yolumuzu kısaltan Cankurtaran tünelinden geçerek Borçka’ya ulaşıyoruz. Çoruh nehri kenarında alacağımız öğle yemeği ve kısa bir mola ardından minibüslere biniyor ve Karçal dağlarına doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolumuzun ardından Karagöl’e ulaşıyoruz. Karagöl 1480 mt yükseklikte. Bir süre göl çevresinde yürüyüş, fotoğraf çekimi gibi zamanımızı doğayla baş başa kalacak şekilde değerlendiriyoruz. Karagöl gezimizin ardından Çağlayan vadisinde bulunan 250 yıllık tarihi Fındıklı konaklarını ziyaret edeceğiz. Vakıflar müdürlüğü tarafından koruma altına alınan konaklarda bölge halkının yaşam koşularını da yakından görmüş olacağız. Serender, çay toplayan yöre halkı ve kivi bahçelerini yakından görebileceğiz. Ayrıca bu vadide tarım EU tarafından desteklenmekte. Bugünlük gezimizin son durağı Rize’nin FIRTINA ilçesinde bulunan otelimiz olacak. Akşam yemeğimiz otelimizde.
Akşam Yemeği: Otelimizde VALUDA OTEL/AZİZİYA OTEL

Perşembe
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından yöresel kıyafetlerinde satıldığı, kendir-kenevir ipliğinden dokunan, Feretiko olarak bilinen yöresel dokumacılığı göreceğiz. Yazın serin tutma özelliğine sahip dokumacılık daha çok sıcak ülkelere ihraç edilmekte. Sonraki durağımız Of güzergahı üzerinden gideceğimiz bir başka doğa harikası Uzungöl olacak. Yol üzerinde farklı mimariye sahip Hapsiyaş Kiremitli köprü ziyaretimiz olacak. Göl etrafında yürüyüş ve serbest zaman sonrası öğle yemeği için terayağında alabalık burada güzel bir seçenek olacak. Uzungöl gezimizin ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Atatürk Köşkü gezimiz ve Trabzon telkari gümüş işçiliklerini gördükten sonra otelimize geçiyoruz Odalarımıza yerleşme Akşam yemeği…
Akşam Yemeği: Otelimizde SÖĞÜTPARK OTEL TRABZON

Cuma
Uyandırma ve kahvaltımızın ardından ORDU’ya hareket etmek üzere yola çıkıyoruz yaklaşık 2 saat sürecek yolculugumuzun ardından Eşsiz Ordu manzarasını izlemek için teleferikle Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe Karadeniz sahilinin en güzel manzaralarından birine sahip ve Ordu’yu kuşbakışı izleyebileceğimiz güzel bir mesire alanı. Sonrasında Samsun’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Kurtuluş savaşı sembollerinden Bandırma Vapuru olacak. Samsun meydanında bulunan Atatürk heykeli ve İlk Adım anıtı gezimiz sonrasında son duragımız olan Amasyaya hareket ediyoruz…(Akşam üstü saatlerinde tahmini saat 18.30)
Amasyaya varışımızla birlikte Amasya Kalesini panoramik olarak gördükten sonra KIZILIRMAK kenarında serbest zamanın ardından Adanaya hareket etmek üzere yola çıkıyoruz…(19.30)Gece geç saatlerde varış…

ÖNEMLİ NOTLAR

*SEYAHATLERİMİZ 46 KİŞİLİK BÜYÜK ARAÇLARLA OLACAKTIR.KONTENJAN 23 KİŞİLİK OLACAKTIR.

*SOSYAL MESAFE KURALLARI DOGRULTUSUNDA 2 Lİ KOLTUKLARDA TEK KİŞİ OTURMA PLANI OLACAKTIR.

*ARAÇLARIMIZ TUR ÖNCESİNDE DEZENFEKTE EDİLİP ,GEREKLİ TÜM ÖNLEMLER DOGRULTUSUNDA HAREKET EDİLECEKTİR.

*ARAÇLARIMIZDA MASKE,ELDİVEN,DEZENFEKTAN,ATEŞ ÖLÇER  VE KOLONYA BULUNDURULACAKTIR.

*KOLTUK NUMARALARI ÖDEME ESNASINDA VERİLECEKTİR.

*TUR ÖNCESİNDE 650 TL KAPORA ALINACAKTIR.

*TEK KİŞİLİK ODADA KALMAK İSTEYEN MİSAFİRLER SİNGLE FARKI ÖDEYECEKTİR.(SİNGLE FARKI 320 TL)

*KARTLA ÇEKİM YAPILMAKTADIR.

Fiyata Dahil Olanlar

*LÜX ARAÇLARLA ULAŞIM
*PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
*YURTİÇİ SEYAHAT SİGORTASI
*4 GECE OTEL KONAKLAMASI
*OTELDE 4 SABAH KAHVALTI
*OTELDE 4 AKŞAM YEMEĞİ

Fiyata Dahil Olmayanlar

*MÜZE VE ÖREN YER GİRİŞLERİ
*YAYLALARA ÇIKIŞ ÜCRETİ
*ORDU BOZTEPE TELEFERİK ÜCRETİ
*ZİPLİNE,RAFTİNG….EKSTRA TÜM HARCAMALAR
*ÖĞLE YEMEKLERİ
*İLK GÜN KAHVALTI
*BATUM ÇIKIŞ HARCI-TRANSFER

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL