LAVANTA TARLALARI & SALDA GÖLÜ & SAGALASSOS ANTİK KENTİ & İNSUYU MAĞARASI & EĞİRDİR GÖLÜ

590 .00 TL
Kişi Başı

Açıklamalar

✅   1.GÜN
22:00 ACENTA ÖNÜ,22:15 İSTASYON MEYDANI,İLLER BANKASI GROSERİ ÖNÜ,TURGUT ÖZAL,HUZUREVLERİ OTOBAN ÇIKIŞI 22:45  HAREKET

✅  2.GÜN
???? İNSUYU MAĞARASI
Sabah Burdur'da kahvaltı yapacağımız (EKTRA) güzel bir mekana ulaşıp sonrasında İnsuyu mağarasını geziyoruz. Mağara gezisi sonrası harika fotolar çekeceğimiz Lavanta bahçesine gidiyoruz...
???? LAVANTA TARLALARI
Akşam saat 22:00’da hareket…09.00 da kahvaltısı sonrası, Keçiborlu ilçesinin Kuyucak köyünde bulunan lavanta tarlasına geçiyoruz.
???? 1975 yılında zamanın gül tüccarlarından Zeki Konur ve birlikte çalıştığı Nihat Yılmaz bir Fransa ziyareti dönüşünde, 30 haneye yaklaşık 15'er lavanta fidesi getirmiş. Başlangıçta evlerin bahçelerinde ya da gül tarlaların kenarlarında sadece bir süs iken, yıllar içinde zahmetsizce büyüyen lavantalar tarlaları kaplamış ve bugün Isparta'nın Kuyucak, Kuşçular, Yeşilyurt, Kılıç ve civarı köylerinde yaklaşık 3 bin dönümlük bir alana yayılmış. Isparta dünyanın gül ihtiyacının neredeyse çok büyük bir kısmını karşılamakta ancak bir o kadar değerli olan lavanta henüz keşfedilmemiş durumda. Güney Fransa'nın köylerini aratmayacak güzellikte taş evler ve lavanta tarlalarından çok daha büyük ve güzelleri, Isparta'nın Keçiborlu ilçesinin Kuyucak köyünde. Köylerdeki kurak araziler zahmetsizce, su ve bakım istemeden büyüyen lavanta ile hayat bulmuştur. Lavanta tarlaları gezimiz ve fotoğraf çekimi sonrası güzel bir mekanda öğlen yemeğimizi yiyip (ekstra) salda gölüne, ülkemizin Maldivleri de denilen yere hareket ediyoruz. 
???? SALDA GÖLÜ (SALDİVLER)
Yemek sonrası Salda Gölüne hareket ediyoruz.
Burdur'un Yeşilova ilçesinde yer alan bir yeryüzü cenneti Salda Gölü,184 metreye varan derinliği ile ülkemizin en derin ikinci gölü olma özelliği taşıyor. Çevresi 44 km olan Salda Gölü'nün etrafı, birinci derece doğal sit alanı ilan edilmiş. Öyle bir manzarası var ki, kendinizi birden Maldivler'de hissedeceksiniz. Salda Gölü dünyanın en temiz beşinci gölüdür. Salda Gölü'nü Maldivlere benzeten en önemli özellik ve kışkırtıcı güzelliğinin altında yatan en önemli nedenlerden biri de sahip olduğu turkuaz renk.Bembeyaz kumlar, Salda Gölü'nün en çarpıcı özelliklerinden biri. Bu da Salda Gölü'nün Maldivler'le olan ortak noktalarından. Bembeyaz kumlara basarken,kendinizi doğal bir çölün ortasında hissedeceksiniz. Salda Gölü'nde yüzmenin keyfine diyecek yok. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

✅  3.GÜN
???? SAGALASSOS ANTİK KENTİ
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sagalassos Antik kentine hareket ediyoruz.Sagalassos, Türkiye’nin en iyi korunmuş antik kentlerinden birisidir. MÖ 333’te Büyük İskender’in fethettiği kent, Roma İmparatorluğu’na MÖ 25’te bağlanır ve hızla gelişir. Roma İmparatoru Hadrian’ın (MS 117-138), Sagalassos’a Pisidya eyaletinin (bugün Göller Bölgesi) birinci kenti ünvanını vermesiyle, en büyük anıtları inşa edilir. MS 600’lerin başında veba ve depremler kentin çöküşüne sebep olur ama felaketlere rağmen kentte yaşam MS 13. yüzyıla kadar sürer. Ağlasun Sagalassos’un her bakımdan bir uzantısıdır. Ağlasun adı da Sagalassos’tan gelir. Selçuklu Türkleri yöreye geldiklerinde ovaya, bugünkü Ağlasun’a yerleşirler. Merkezde bir kervansaray ve ona bağlı bir küçük hamam inşa ederler. MS 16. yüzyılda da Ağlasun’un aktif bir yerleşim olduğu ve bölgenin pazarının Ağlasun’da kurulduğu bilinir.
???? EĞİRDİR GÖLÜ
Eğirdir'e varınca evvela güzel bir mekanda öğlen yemeğimizi yiyip (ekstra) sonrasında Eğirdir'i gezmeye başlıyoruz.Ispartalıların gözleri Eğirdir’de ışıldıyor. O yumuşacık suyu etrafında gezinmek ve isteyenlerin Tekne ile dolaşacağı gölde gezmek harika olacak
???? Eğirdir Gölü Etrafında fotograf çekimi ve serbest zaman sonrası saat 16:00 da Adana'ya hareket.
???? Takribi 24:00-01:00 civarı Adana'ya ulaşım (varış saati tahminidir)

ÖNEMLİ NOTLAR

*SEYAHATLERİMİZ 46 KİŞİLİK BÜYÜK ARAÇLARLA OLACAKTIR.KONTENJAN 23 KİŞİLİK OLACAKTIR.

*SOSYAL MESAFE KURALLARI DOGRULTUSUNDA 2 Lİ KOLTUKLARDA TEK KİŞİ OTURMA PLANI OLACAKTIR.

*ARAÇLARIMIZ TUR ÖNCESİNDE DEZENFEKTE EDİLİP ,GEREKLİ TÜM ÖNLEMLER DOGRULTUSUNDA HAREKET EDİLECEKTİR.

*ARAÇLARIMIZDA MASKE,ELDİVEN,DEZENFEKTAN ,ATEŞ ÖLÇER VE KOLONYA BULUNDURULACAKTIR.

*KOLTUK NUMARALARI ÖDEME ESNASINDA VERİLECEKTİR.

*TUR ÖNCESİNDE 250 TL KAPORA ALINACAKTIR.

*TEK KİŞİLİK ODADA KALMAK İSTEYEN MİSAFİRLER SİNGLE FARKI ÖDEYECEKTİR.(SİNGLE FARKI  50 TL)

*KARTLA ÇEKİM YAPILMAKTADIR.

Fiyata Dahil Olanlar

* Özel tur araçları ile seyahat
* 1 gece konaklama 1 Akşam yemeği
* Lavanta Tarlası
* Pazar Sabah Kahvaltısı
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat  Sigorta 

Fiyata Dahil Olmayanlar

*EKSTRA TÜM HARCAMALAR
*ÖĞLE YEMEKLERİ
*İLK GÜN KAHVALTI
 

KOLTUK SEÇ

BU TURU SATIN AL